نسخه جدید     

 

       کلینیک تخصصی دانشکده علوم توانبخشی درمهر ماه سال 1385 با ایجاد کلینیک فیزیوتراپی و با هدف ایجاد یک مرکز نمونه آموزشی- درمانی، در دانشکده علوم توانبخشی افتتاح شد. با تاسیس دو رشته گفتار درمانی و کاردرمانی در دانشکده، لزوم گسترش کلینیک و اضافه کردن کلینیک های کاردرمانی و گفتار درمانی در دستور کار دانشکده قرار گرفت و با عنایت به الطاف حق،در سال 1388،این دو بخش زسر نظر اساتید مجرب دانشگاه شروع به کارکرد.کلینیک فیزیوتراپی مجهز به دستگاه های پیشرفته الکتروتراپی، مکانوتراپی و آب درمانی است. این کلینیک که بطور کامل زیر نظر اساتید دانشکده توانبخشی به درمان بیماران می پردازد، دارای دستگاه ها و امکانات منحصر به فرد بوده و آمادگی خود را برای پذیرش بیماران ارتوپدی، روماتولوژی و نورولوژی اعلام می دارد. شایان ذکر است که کلیه اطلاعات مربوط به بیماران اعم از علت ارجاع به مرکز و درمانهای انجام شده، با استفاده از نرم افزار پیشرفته کلینیک فیزیوتراپی ذخیره و ثبت خواهدشد.

جهت رفاه حال مراجعه کنندگان محترم،کلیه بیمه های خدمات درمانی،تامین اجتماعی،نیروهای مسلح،کمیته امداد و بیمه طلایی فرهنگیان پذیرفته می شود.

شماره تماس کلينيک: 36265108-071  و 36289268 و  36289023 داخلي 239

ساعات کار کلينيک: 8 صبح الي 12 ظهر و 3 بعدازظهر الي 8 شب( کلينيک ويژه)

کلینیک دانشکده

 بخش های مرکز

 
 
 
کلینیک کاردرمانی:
 
در این مرکز ارزیابی و درمان کلیه اختلالات حرکتی،ناتوانی های جسمی و ذهنی  و همچنین بهبود فعالیتهای حرکتی کودکان زیر نظر اساتید مجرب دانشکده صورت می پذیرد. 

کلینیک گفتاردرمانی:
 
در این مرکز ارزیابی و درمان کلیه اختلالات گفتار و زبان زیر نظر اساتید مجرب دانشکده صورت می پذیرد. 

 

کلینیک فیزیوتراپی:

این مرکز دارای سه سالن مجزای معاینه بیمار، تمرین درمانی، و الکتروتراپی می باشد

 

سالن تمرین درمانی به وسایل تمرین درمانی گوناگونی از جمله دوچرخه ارگومتر، فریم تمرین درمانی و غیره  مجهز   می باشد و برای درمان گروهی  بیماران، یا درمان بیمارانی که نیاز به ورزش درمانی دارند (نظیر بیماران مبتلا به سکته مغزی) تعبیه شده است.

 

 

از خصوصیات ویژه این سالن استفاده از نرم افزار تمرین درمانی جهت آموزش تمرینات به بیماران است.

 

 

 

سالن الکتروتراپی شامل کابین های درمانی مجزا از هم می باشد و دارای تجهیزات استاندارد الکتروتراپی شامل TENS, IF, US, ES,HP, Dynatron  می باشد.

 

 

 

امکانات تخصصی مرکز درمانی:

 

 

علاوه بر این دستگاه های رایج الکتروتراپی که در بالا ذکر گردیدند، مرکز مجهز به امکانات تخصصی زیر می باشد که هر کدام بطور مختصر توضیح داده می شوند:

دستگاه های Continuous passive Motion (CPM)

 

سری کامل CPM اندام فوقانی (شانه، آرنج، مچ، انگشتان) و تحتانی ساخت شرکت TMC کانادا. از جمله موارد استفاده این وسایل برای بیماران بعد جراحی های ارتوپدی می باشد.

 

دستگاه آب درمانی (Whirlpool)

مخصوص اندام فوقانی و تحتانی ساخت شرکت انراف هلند. این دستگاه برای بیماران با دردهای عصبی و عضلانی کاربرد دارد.

 

دستگاه EMG-Biofeedback

بوسیله این دستگاه، بیمار بطور فعال کنترل عملکرد عضله خود را کنترل می کند. از جمله موارد استفاده آن، کاهش اسپاسم عضلات مختلف نظیر عضلات اندام ها، گردن، اختلالات عضلانی مفصل فک و ... کاربرد دارد.  

 

دستگاه پارافین

این دستگاه از جمله وسایل تولید کننده گرمای سطحی می باشد و خصوصا برای بیماران روماتولوژی کاربرد درمانی فراوانی دارد.

 

Short wave Diathermy

 

این دستگاه های داری موارد کاربرد فراوانی از جمله درمان بافت های آسیب دیده، عفونت های حاد نظیر Paranasal sinusitis . درمان دردهای با منشا دژنرانس مفاصل، دردهای نورولوژیک (نظیر کازالژی، آتروفی سودک، درد فانتوم) و غیره از دیگر موارد کاربرد این دستگاه می باشد.

 

Microwave Diathermy

 

این دستگاه دارای اثر گرمای می باشد و خصوصا برای افزایش گردش خون درون عضلات و گرم نمودن موضعی بافت ها کاربرد دارد.


همچنین این مرکز درمانی آماده دریافت پیشنهادات پزشکان و همکاران گرامی از نظر تجهیز دستگاه ها و بخش های جدید می باشد.


تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1390-2-18 9:22        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ