نسخه جدید     

سالن تمرین درمانی دانشکده

 

تمرین درمانی

 

سالن آموزشي تمرين درماني دانشكده به دستگاه هاي گوناگون تمرين درماني مجهز مي باشد. اين سالن به جهت آموزش عملي تكنيك هاي تمرين درماني و نحوه بكار گيري دستگاه هاي تمرين درماني تعبيه و تجهيز شده است. به اين بخش فيزيوتراپي، مكانوتراپي نيز اطلاق مي شود.

لیست وسایل معمول در سالن تمرین درمانی به شرح زیر است:

 

صندلی کوادریسپس

این صندلی جهت تقویت عضلات قدام زانو طراحی گردیده است. دو اهرم که به وزنه های قابل تنظیم وصل می باشند در قدام ساق قرار می گیرند و در مقابل حرکت صاف نمودن پا مقاومت ایجاد می کنند. محل اعمال این مقاومت، میزان آن و زاویه نشستن فرد روی صندلی توسط کاربر قابل تنظیم می باشد. 

صندلی کوادریسپس

 بالا

 

فریم

فريمي كه يك تخت معاينه بطور كامل در آن قابل قرار گرفتن مي باشد و از سه جهت داراي ديواره هاي مشبك بوده و وسايلي مانند فنرهاي تمرين درماني به آن ثابت مي گردد.

فریم

 

 بالا

 

شولدر ویل

يك چرخ مشابه سكان كشتي است كه فرد از روبرو يا كنار آنرا گرفته و مي چرخاند. معمولا از این وسیله برای افزایش دامنه حرکتی مفصل شانه استفاده می گردد.

شولدر ویل

 بالا

 

تخت ترکشن

تختی با ساختار مخصوص است که بوسیله متور الکتریکی نیری کششی بر آن اعمال می گردد. این تخت دارای دو قسمت می باشد و بوسیله کشش ایندو قسمت از همدیگر دو می گردند. بسته به نوع بستن مریض به تخت و نحوه انتقال نیروی کشش، می توان به اعمال كشش به ستون فقرات گردني يا كمري پرداخت.

تخت ترکشن

 

 بالا

 

مانکی بار

وسيله اي شبيه نردبان كه به ديوار متصل مي گردد و فرد مي تواند از آن بالا برود. معمولا از این وسیله در درمان کودکان استفاده می شود. که تمرین به نوعی برای آنان لذت بخش شده و حالت بازی داشته باشد.

مانکی بار

 

بالا

 

پله

در سالن تمرین درمانی سری پله وجود دارد که دارای بلندی های متفاوت می باشند. در کنار این سری پله دستگیره های مخصوص قرار دارد و برای افرادی که نیاز به آموزش بالا رفتن از پله می باشد استفاده می گردد. به عنوان مثال افرادی که نیاز دارند با استفاده از یک یا دو عصا از پله بالا بروند روی این پله ها باید آموزش ببینند.

پله

 

 

بالا
 

 

 

 

 

فپس (FEPS)

وسيله اي كه معمولا به ديوار متصل گرديده و فرد مي تواند آنرا در جهات مختلف حركت دهد. اين دستگاه براي تشويق انجام حركات مچ دست كاربرد دارد.

 

فپس (FEPS)

 

 

بالا

 

اسلینگ

وسيله اي از جنس پارچه هاي مقاوم نظير برزنت كه در شكل ها و ابعاد گوناگون ساخته شده اند و داري حلقه هايي جهت اتصال طناب مي باشند. مي توان اين وسايل را دور اندام ها يا تنه پيچيد و به وزنه ها دلخواه وصل نمود.

اسلینگ
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1390-2-18 9:22        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ