نسخه جدید     

 

 به نام ذات پاک حضرت دوست وبا استعانت از درگاهش که صاحب ازلی و ابدی علم است.
گفتاردرمانی یا آسیب شناسی گفتاروزبان یکی ازرشته های علوم پزشکی در شاخه علوم توانبخشی میباشد که به مطالعه گفتار وزبان،تشخیص ودرمان اختلالات مربوط به آن می پردازد.
دانشجویان این رشته علل وعوامل انواع اختلالات گفتار وزبان واختلالات عملکرد دستگاه گفتار را مورد مطالعه قرار می دهندوروشهای ارزیابی ،شناسایی وتجزیه و تحلیل آنها را می آموزند.
رشته گفتاردرمانی در ایران در سال1352در مدرسه عالی توانبخشی(دانشگاه علوم پزشکی ایران فعلی)تاسیس شد.
این رشته از سال تحصیلی88-87 با ورود اولین دوره از دانشجویان در بهمن ماه رسمادر دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاسیس گردید.تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل در این رشته در دانشکده علوم توانبخشی شیراز 100 نفر وتعداد اعضاءهیئت علمی 8 نفر میباشد.

این رشته به جز در شیراز در دانشگاه های علوم پزشکی تهران،ایران،سمنان،اصفهان،اهواز،تبریز،زاهدان،همدان و نیز علوم بهزیستی و توانبخشی تدریس می شود.
طول دوره کارشناسی این رشته 8 ترم معادل 4سال تحصیلی است. دروس تخصصی به صورت تئوری و عملی(در کلینیکها و مراکز درمانی)تدریس می شود.پس از پایان دوره دانش آموختگان میتوانندتا مقطع دکترای گفتاردرمانی ادامه تحصیل دهند.
فارغ التحصیلان این رشته در ارزیابی ودرمان مبتلایان به اختلالات زبانی کودکان،آفازی ،دیسفاژی،دیسفونی ،تشدید،لکنت،اختلال در تولید و...به ارائه خدمت می پردازند.همچنین در حال حاضر امکان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و دکترای رشته هایی مانند آناتومی،روانشناسی زبانشناسی و یا مشاوره برای دانش آموختگان رشته گفتاردرمانی وجود دارد.

دانشجویان عزیز می توانند با مراجعه به سایت از دروسی که طی 8 ترم تحصیلی به آنها ارائه می شود و نیز برنامه امتحانی، منابع درسی،تاریخ کلاسها و نیز سایر برنامه های جانبی گروه آگاهی یابند.در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.
به امید موفقیت شما دانشجویان گرامی امیدواریم سال تحصیلی پرباری را در پیش رو داشته باشید.
گفتاردرمانی
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-7-30 11:03        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ