نقشه سایت     
سالن آموزشی تمرین درمانی دانشکده به دستگاه های گوناگون تمرین درمانی مجهز می باشد. این سالن به جهت آموزش عملی تکنیک های تمرین درمانی و نحوه بکار گیری دستگاه های تمرین درمانی تعبیه و تجهیز شده است. به این بخش فیزیوتراپی، مکانوتراپی نیز اطلاق می شود.

لیست وسایل معمول در سالن تمرین درمانی به شرح زیر است:

صندلی کوادریسپس
این صندلی جهت تقویت عضلات قدام زانو طراحی گردیده است. دو اهرم که به وزنه های قابل تنظیم وصل می باشند در قدام ساق قرار می گیرند و در مقابل حرکت صاف نمودن پا مقاومت ایجاد می کنند. محل اعمال این مقاومت، میزان آن و زاویه نشستن فرد روی صندلی توسط کاربر قابل تنظیم می باشد.

صندلی کوادریسپس

فریم
فریمی که یک تخت معاینه بطور کامل در آن قابل قرار گرفتن می باشد و از سه جهت دارای دیواره های مشبک بوده و وسایلی مانند فنرهای تمرین درمانی به آن ثابت می گردد.

فریم


شولدر ویل
یک چرخ مشابه سکان کشتی است که فرد از روبرو یا کنار آنرا گرفته و می چرخاند. معمولا از این وسیله برای افزایش دامنه حرکتی مفصل شانه استفاده می گردد.

شولدرویل


تخت ترکشن
تختی با ساختار مخصوص است که بوسیله موتور الکتریکی، نیروی کششی بر آن اعمال می گردد. این تخت دارای دو قسمت می باشد و بوسیله کشش این دو قسمت از همدیگر دور می گردند. بسته به نوع بستن مریض به تخت و نحوه انتقال نیروی کشش، می توان به اعمال کشش به ستون فقرات گردنی یا کمری پرداخت.

تخت ترکشن

مانکی بار
وسیله ای شبیه نردبان که به دیوار متصل می گردد و فرد می تواند از آن بالا برود. معمولا از این وسیله در درمان کودکان استفاده می شود که تمرین به نوعی برای آنان لذت بخش شده و حالت بازی داشته باشد.

مانکی بار


پله
در سالن تمرین درمانی سری پله وجود دارد که دارای بلندی های متفاوت می باشند. در کنار این سری پله دستگیره های مخصوص قرار دارد و برای افرادی که نیاز به آموزش بالا رفتن از پله می باشد استفاده می گردد. به عنوان مثال افرادی که نیاز دارند با استفاده از یک یا دو عصا از پله بالا بروند روی این پله ها باید آموزش ببینند.

پله

فپس (FEPS)
وسیله ای که معمولا به دیوار متصل گردیده و فرد می تواند آن را در جهات مختلف حرکت دهد. این دستگاه برای تشویق انجام حرکات مچ دست کاربرد دارد.

فپس

اسلینگ
وسیله ای از جنس پارچه های مقاوم نظیر برزنت که در شکل ها و ابعاد گوناگون ساخته شده اند و داری حلقه هایی جهت اتصال طناب می باشند. می توان این وسایل را دور اندام ها یا تنه پیچید و به وزنه ها دلخواه وصل نمود.

اسلینگ
 
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-12-17 12:51        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ