نقشه سایت     
بازدیدكننده گرامی؛
ورود شما را به سایت دانشكده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی شیراز گرامی می دارم و از اینكه لحظات و دقایقی از وقت گرانبهای خود را برای مراجعه به این سایت اختصاص داده اید سپاسگزارم. امیدوارم تلاش عده ای ازهمكاران من درتدارك این سایت بتواند رضایت خاطر شما را فراهم آورد.

امروزه توانبخشی مفهوم بسیار عام و گسترده تری از آنچه در دهه های قبل برای آن متصور بود، یافته است. توجه به ابعاد انسان شناختی، روانشناختی و اجتماعی-ارتباطی و توام نمودن عوامل و سازوكارهای مرتبط به آن با تجربه های بالینی مسیردرمان را بسوی كل نگری، توجه به ابعاد فرهنگی و معنوی سلامت و ارتباط درمانگر-بیمار سوق داده است. دانشكده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز كه درمدت نزدیك به 30 سال فعالیت خود توانسته است با تربیت نزدیك به هزاردانش آموخته در رشته فیزیوتراپی در دو مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد، نقش بسزایی در ارتقاء سطح سلامت و پاسخگویی به نیازهای بهداشتی -درمانی هموطنان در اقصی نقاط میهن اسلامی بردارد، اكنون برای فراهم نمودن امكان تعامل بین رشته ای افتخار دارد كه توانسته است با تاسیس دو رشته كاردرمانی و گفتاردرمانی در مقطع كارشناسی و دو رشته فیزیوتراپی ورزشی و ارگونومی (به شكل مشترك با دانشكده بهداشت و تغذیه) درمقطع كاشناسی ارشد و رشته فیزیوتراپی درمقطع Ph.D ظرف سالهای اخیر، گامهای عملی تری برای این ارتقاء جایگاه بردارد. اگر معتقدیم كه درمان و توانبخشی همه جانبه بیمار یا معلول بیش از هر چیز در یك بستر فرهنگی-ارتباطی مناسب شكل می گیرد و علم و هنر درمانگر برای موثر بودن راهی بجز توجه به همه ابعاد روحی -روانی، جسمی-ذهنی، فرهنگی-اجتماعی و اقتصادی نمی یابد، باید زمینه تعامل بین حرفه ای و كارگروهی به شكل سازمان یافته تر و علمی تری فراهم آید.

یكی از اهداف راهبردی دانشكده علوم توانبخشی در دوره جدید فعالیت خود بسترسازی تعامل میان رشته ای و بین رشته ای در زمینه علوم توانبخشی بطور اخص و درزمینه های علوم پزشكی بطور اعم و ایفای نقش موثرتر در زمینه توانبخشی مبتنی برجامعه است. امید است از طریق ارائه آموزش های به روز و انجام پژوهش های مرتبط با نیازهای جامعه، بتوان قدم در راهی گذاشت كه مقصد آن كسب رضایت خالق متعال از طریق خدمت به نیازمندان خدمات توانبخشی درجامعه و اعتلای علمی-اخلاقی و فرهنگی جامعه اسلامی مان است.

جا دارد ازتلاش بی وقفه و همراهی همكاران خود، از اساتید محترم دانشگاه و كاركنان گرامی دانشكده كه بستر مناسب را برای رشد توانایی ها و فعالیتهای فرزندان این مرز و بوم فراهم نموده اند نیز سپاسگزاری نمایم. همچنین لازم می دانم از اساتید پیشكسوت و مسئولان سابق دانشكده توانبخشی و دانشگاه كه پایه گذاران و فراهم آورندگان زمینه رشد و تعالی این دانشكده درسالهای اخیر بوده اند نیز بسیار تشكر و قدردانی نمایم.

اكنون كه مشغول بازدید ازسایت دانشكده علوم توانبخشی می باشید، سپاسگزار خواهم شد هرگونه پیشنهاد اصلاحی و نظرات ارزشمند خود را به ما منعكس نمایید تا به منظور پربارتر كردن آن و رفع نقایص احتمالی مدنظر قرار گیرد.

رئیس دانشكده علوم توانبخشی شیراز
محسن رازقی
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-12-22 8:06        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ