نقشه سایت     
 در سده اخیر بروز تحولات گسترده در زمینه کامپیوتر و ارتباطات، تغییرات عمده ای را در عرصه های متفاوت حیات بشری به دنبال داشته است و دنیای ارتباطات و تولید اطلاعات به سرعت در حال تغییر بوده است؛ به گونه ای که داده ها و اطلاعات با سرعت و در زمانی غیر قابل تصور به اقصی نقاط جهان منتقل می شود و در دسترس استفاده کنندگان قرار می گیرد.
در همین راستا، واحد فناوری اطلاعات دانشکده علوم توانبخشی با هدف ارائه خدمات ICT جهت گسترش اطلاعات در دانشکده شروع به فعالیت نموده است. این واحد در ابتدا تحت عنوان مرکز اینترنت آغاز بکار نموده است و از سال 1387 واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف های نوین شروع به فعالیت نمود. این واحد شامل حوزه های سخت افزار، نرم افزار، شبکه، مخابرات و وب سایت می باشد.

ارتباط دانشکده توانبخشی با ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی بر بستر فیبرنوری برقرار می باشد. همچنین ارتباط بی سیم به عنوان گزینه پشتیبان فیبرنوری در نظر گرفته شده است.
 
کلیه كامپيوترهای بخشهای مختلف دانشكده از طريق شبكه داخلی به شبکه اینترانت دانشگاه متصل می باشند و با سرعت مناسب از نرم افزار های تحت وب دانشگاه از قبیل اتوماسیون اداری دانشگاه استفاده میکنند. همچنین تمامی نقاط دانشکده دارای پوشش بی سیم می باشد و دانشجویان و همکاران محترم می توانند با استفاده از لپ تاپ و ساير دستگاه های هوشمند از شبکه اینترانت و اینترنت دانشگاه استفاده کنند.

مركز كامپيوتر دانشكده توانبخشي مشتمل بر 10 کامپيوتر پرسرعت می باشد که بستر شبکه برای اتصال به اینترنت پر سرعت را فراهم نموده است.


شرح وظايف واحد فناوری اطلاعات

1. پشتيبانی و نگهداري از شبكه داخلي LAN دانشكده و رفع عيب آن
2. پشتيبانی و نگهداري شبكه Wireless و رفع عیب آن 
3. پشتيبانی سخت افزاري از رايانه ها و تجهيزات جانبی و رفع عيب آنها 
4. پشتيبانی نرم افزاري از رايانه ها و تجهيزات جانبي و رفع عيب آنها 
5. پشتيبانی از مرکز مخابرات دانشکده بصورت نرم افزاری و سخت افزاری 
6. پشتيبانی از مرکز کامپیوتر دانشکده بصورت نرم افزاری و سخت افزاری 
7. مشاوره در زمينه IT به اساتيد، همکاران و دانشجويان 
8. فراهم نمودن بستر مناسب جهت ارائه اشتراك اينترنت از دانشگاه به كليه كاربران از قبيل پرسنل، اساتيد و دانشجويان
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-10-28 22:12        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ