نقشه سایت     
به نام ذات پاک حضرت دوست و با استعانت از درگاهش که صاحب ازلی و ابدی علم است.
«گفتاردرمانی» یا «آسیب شناسی گفتار و زبان» یکی از رشته های علوم پزشکی در شاخه علوم توانبخشی می باشد که به مطالعه گفتار و زبان، تشخیص و درمان اختلالات مربوط به آن می پردازد.
دانشجویان این رشته علل و عوامل انواع اختلالات گفتار و زبان و اختلالات عملکرد دستگاه گفتار را مورد مطالعه قرار می دهند و روش های ارزیابی، شناسایی و تجزیه و تحلیل آنها را می آموزند.
رشته گفتاردرمانی در ایران در سال 1352 در مدرسه عالی توانبخشی (دانشگاه علوم پزشکی ایران فعلی) تأسیس شد. این رشته از سال تحصیلی 1388-1387 با ورود اولین دوره از دانشجویان در بهمن ماه رسما در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاسیس گردید. تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل در این رشته در دانشکده علوم توانبخشی شیراز 100 نفر و تعداد اعضای هیأت علمی 8 نفر می باشد.
این رشته به جز شیراز، در دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران، سمنان، اصفهان، اهواز، تبریز، زاهدان، همدان و نیز دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تدریس می شود.
طول دوره کارشناسی این رشته 8 ترم معادل 4 سال تحصیلی است. دروس تخصصی به صورت تئوری و عملی (در کلینیک ها و مراکز درمانی) تدریس می شود. پس از پایان دوره، دانش آموختگان می توانند تا مقطع دکتری گفتاردرمانی ادامه تحصیل دهند.
فارغ التحصیلان این رشته در ارزیابی و درمان مبتلایان به اختلالات زبانی کودکان، آفازی، دیسفاژی، دیسفونی، تشدید، لکنت، اختلال در تولید و ... به ارائه خدمت می پردازند. همچنین در حال حاضر امکان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری رشته هایی مانند آناتومی، روانشناسی زبانشناسی و یا مشاوره برای دانش آموختگان رشته گفتاردرمانی وجود دارد.
دانشجویان عزیز می توانند با مراجعه به سایت، از دروسی که طی 8 ترم تحصیلی به آنها ارائه می شود و نیز برنامه امتحانی، منابع درسی، تاریخ کلاس ها و نیز سایر برنامه های جانبی گروه آگاهی یابند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.
به امید موفقیت شما دانشجویان گرامی امیدواریم سال تحصیلی پرباری را در پیش رو داشته باشید.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-11-19 12:18        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ