نقشه سایت     
رشته شنوایی شناسی (Audiology) یکی از رشته های علوم پزشکی می باشد که به شناسایی، تشخیص، توانبخشی و پایش بیماری های دستگاه شنوایی و دهلیزی می پردازد. در ایران، ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع دکتری تخصصی امکان پذیر می باشد.

تاریخچه
گروه شنوايي شناسي دانشكده علوم توانبخشي دانشگاه علوم پزشكي شیراز از مهرماه سال 1396 با پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي آغاز به كار نمود. هدف کلی، تربیت متخصصینی است که در راستای پیشگیری از کاهش شنوایی، ارزیابی وضعیت شنوایی و تعادل (محیطی و مرکزی)، غربالگری شنوایی (نوزادان، کودکان مدرسه رو ، کارگران کارخانجات و غیره)  و طراحی و اجرای برنامه های حفاظت شنوایی فردی و صنعتی، ارزیابی و توانبخشی اختلالات پردازش شنوایی و طیف نوروپاتی شنوایی (کودکان و بزرگسالان)، توانبخشی دستگاه شنوایی و تعادل و پایش روند درمان تبحر لازم را کسب نمایند.
فارغ التحصیلان این رشته می توانند در مراکز آموزشی و پژوهشی (دانشگاه ها)، دفاتر خصوصی ارزیابی شنوایی، آموزش و پرورش استثنایی، سازمان بهزیستی، مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانی، مراکز توانبخشی، نیروهای نظامی و انتظامی، کارخانجات و مراکز صنعتی، مراکز ارائه خدمات به جانبازان و غیره فعالیت داشته باشند.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-12-8 13:02        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ