نسخه جدید     


 
 
در سده اخیر بروز تحولات گسترده در زمینه کامپیوتر و ارتباطات، تغییرات عمده ای را در عرصه های متفاوت حیات بشری به دنبال داشته است و دنیای ارتباطات و تولید اطلاعات به سرعت در حال تغییر بوده ،بگونه ای که داده ها و اطلاعات بسرعت و در زمانی غیر قابل تصور به اقصی نقاط جهان منتقل و در دسترس استفاده کنندگان قرار می گیرد.
در همین راستا واحد فناوری اطلاعات دانشکده با هدف ارائه خدمات ICT جهت گسترش اطلاعات در دانشکده شروع به فعالیت نموده است. این واحد در ابتدا، تحت عنوان مرکز اینترنت آغاز بکار نموده است و از سال 1387 واحد فن آوری اطلاعات و ارتباطات با هدف های نوین شروع به فعالیت نمود. این واحد شامل حوزه های سخت افزار، نرم افزار، شبکه، مخابرات و وب سایت می باشد.
لازم به ذکر است، دانشکده از طریق کابل های فیبرنوری با ساختمان مرکزی دانشگاه در ارتباط می باشد . همچنین دارای پوشش بی سیم به عنوان پشتیبان پوشش فیبرنوری می باشد.
 
کلیه كامپيوترهاي بخشهاي مختلف دانشكده از طريق شبكه داخلی به شبکه اینترانت دانشگاه متصل مي باشند و با سرعت مناسب از نرم افزار های تحت وب دانشگاه از قبیل اتوماسیون اداری دانشگاه استفاده میکنند. همچنین لازم به ذکراست ، کل محیط دانشکده دارای پوشش بی سیم می باشد و دانشجویان و همکاران محترم می توانند با استفاده از لپ تاپ شخصی خود و ساير دستگاه هاي هوشمند از شبکه اینترانت و اینترنت دانشگاه استفاده کنند.

مركز كامپيوتر دانشكده توانبخشي مشتمل بر 10عدد کامپيوتر پرسرعت مي باشد که بستر شبکه براي اتصال به اینترنت پر سرعت را فراهم کردند.
شرح وظايف واحد فن آوري اطلاعات عبارتند از :
 
 
پشتيباني و نگهداري از شبكه داخلي LAN دانشكده و رفع عيب آن
پشتيباني و نگهداري شبكه Wireless و رفع عیب آن
پشتيباني سخت افزاري از رايانه ها و تجهيزات جانبي و رفع عيب آنها
پشتيباني نرم افزاري از رايانه ها و تجهيزات جانبي و رفع عيب آنها
پشتيباني از مرکز مخابرات دانشکده بصورت نرم افزاری و سخت افزاری
پشتيباني از مرکز کامپیوتر دانشکده بصورت نرم افزاری و سخت افزاری
مشاوره در زمينه IT به اساتيد، همکاران و دانشجويان
فراهم نمودن بستر مناسب جهت ارائه اشتراك اينترنت از دانشگاه به كليه كاربران از قبيل پرسنل، اساتيد و دانشجويان


تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-8-4 11:08        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ