نسخه جدید     

دانشكده علوم توانبخشي شيراز از سال 1356 با نام مدرسه عالي فيزيوتراپي به عنوان بخشي از دانشكده پزشكي با هدف تربيت نيروي كاردان در رشته فيزيوتراپي به منظور انجام خدمات بهداشتي- درماني در مراكز دولتي و خصوصي فعاليت خود را آغاز كرده و در سال 1357 اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي نمود.

به همت مسئولين دانشگاه و روساي محترم وقت در سال 1367 مدرسه عالي فيزيوتراپي از تشكيلات دانشكده پزشكي مجزا و به عنوان دانشكده توانبخشي بصورت مستقل، در بلوار شهيد چمران  شيراز، به فعاليت خود ادامه داد .

 در حال حاضر اين دانشكده داراي سه رشته فيزيوتراپي ، کاردرمانی و گفتار درمانی مي باشد كه رشته فیزیوتراپی دارای هر سه مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد و دکترا می باشد.

ساختمان دانشكده علوم توانبخشي با مساحت 4000 متر مربع و زيربناي 3500 متر مربع در بلوار شهيد چمران، خيابان ابيوردي يك واقع شده است و داراي 8 كلاس درس و سالن آمفي تئاتر با گنجايش 85 نفر ، سالنهاي عملي- تئوري (الكتروتراپي- تمرين درماني- هيدروتراپي- مولاژ ) و مركز تحقيقات حركت شناسي ( با نام مرحوم استاد دكتر محمدرضا قوانيني) مي باشد.«زندگینامه مرحوم استاد دكتر محمدرضا قوانيني»

كتابخانه اين دانشكده با نام استاد دكتر بهروز كاظمي داراي 205 متر مربع مساحت و بالغ بر 7694  جلد كتاب ( انگليسي و فارسي) است.«زندگینامه استاد دکتر کاظمی ،بنیانگذار دانشکده»

درمانگاه آموزشي- درماني دانشكده توانبخشي با وسعت 250 مترمربع از مهرماه سال 1385 با هدف گسترش فيلدهاي آموزشي باليني دانشجويان فيزيوتراپي راه اندازي گرديده و در حال حاضر علاوه بر خدمات درماني در حوزه های فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی، به بيماران، يكي از فعالترين فيلدهاي آموزشي دانشجويان اين دانشكده مي باشد. از ابتداي سال 93، شيفت عصر درمانگاه با حضور اساتيد دانشکده  در خدمت بيماران عزيز مي باشد.


دریافت فایل معرفی دانشکده

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-4-23 11:54        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ